Fotogalerie

Týdenní světové soustředění mládeže + turnaj K1 Youth League, Chorvatsko Umag, červenec 2019

Karatista Masař bojoval v Umagu, před MS bude trénovat v Japonsku

Jindřichův Hradec - Oddíl Karate J. Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo vyslal svého nejlepšího závodníka Víta Masaře na týdenní soustředění mládeže z celého světa do chorvatského Umagu. Akce byla zakončena nejvyšší světovou soutěží mládeže v organizaci WKF.

Masař nastoupil v kata kadetů jako jediný z České republiky. V obrovské konkurenci téměř 170 závodníků se mu povedlo postoupit z prvního kola, v němž obsadil třetí místo. V druhém kole skončil pátý, což na další posun v soutěži už nestačilo. Z Umagu si však odváží cenné zkušenosti, které by měl zúročit v dalších soutěžích, například na zářijovém mistrovství světa WGKF v Malajsii, kam se talentovaný český reprezentant probojoval a představit by se měl dokonce v šesti kategoriích.

„Soustředění a turnaj v Umagu jsme naplánovali hlavně proto, aby se Vít seznámil s prostředím nejvyšších světových akcí, zatrénoval si s mistry světa, kteří tam vedli tréninky, a porovnal svou výkonnost se současnou světovou špičkou. Jako úspěch jsme považovali postup do druhého kola, protože v jeho skupině startovaly samé současné hvězdy z Japonska a Španělska. Vítka o prázdninách ještě posíláme na deset dní trénovat do Japonska na Okinawu a tak si myslím, že na zářijový světový šampionát v Kuala Lumpur bude dobře připraven,“ uvedl Masařův trenér Jaroslav Valenta.

Autor: Zdeněk Prager
Zdroj: https://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/karatista-masar-bojoval-v-umagu-pred-ms-bude-trenovat-v-japonsku-20190726.html?fbclid=IwAR1LdZk6G6nrqltJW2MxVXBhcm1wx-COTclftoC8wL8wS9Y_68-vWGWoKpI


Světové soustředění Umag Sandra Sanchez + Vít Masař Světové soustředění Umag Luca Valdesi + Vít Masař Světové soustředění karate Umag